23. brněnský oddíl Veritas

Co je skauting?

Junák – český skaut je největší organizace zaměřená na výchovu dětí a mladých lidí v republice. Skauti se snaží o všestranný rozvoj osobnosti, tzn. fyzické, duševní i společenské zdatnosti. Prostřednictvím her, zábavy, zážitků a dobrodružství se děti učí novým dovednostem a dovídají se zajímavé věci. Je založen na dobrovolné práci s dětmi, na lidech, které to opravdu baví a mají zájem dělat svět lepší.

Skauting je přátelství na celý život a společenství lidí sdílející stejné hodnoty. Skautská výchova ctí především tyto hodnoty:

• hrát fér
  • spolupráce s ostatními
  • ohleduplnost k okolnímu prostředí
  • vztah k přírodě

Junák – český skaut je sdružením 50. tisíc dětí, mladých lidí i dospělých v České Republice.

Nejdůležitější je ale to, co se skauti učí mimochodem – že má cenu se o něco snažit, zapojit se, spolupracovat, být součástí světa.

2.6.

Pro rodiče

• První schůzky v tomto školním roce proběhnou 5. a 6.9. 2018
  • Přijímáme nováčky! Přijďte se podívat na naše schůzky!
  • Chcete se o všem důležitém na webu dozvědět první? Přihlašte si odběr novinek ZDE!

Klubovna

Jabloňová 11, Brno - Medlánky