Mohli jste si všimnout, že tam kde byl dříve název "Berušky", se teď objevil nápis "Veritas". Můžete to vidět na těchto stránkách, mohli jste si toho všimnout také na facebookové stránce, nebo na našem novém YouTube kanále. Značí to změnu názvu oddílu. 

     Nad změnou názvu přemýšlelo vedení oddílu už delší dobu. Jakožto bývalý čistě dívčí oddíl, měl také dívčí název. Jména "Berušky" jsme se museli zbavit, jelikož už pár let nejsme dívčí oddíl a mohlo by to působit jako matoucí prvek například pro nováčky. 

     Proto jsme tedy na začátek roku 2017 přichystali tuto velkou změnu. Koedukovaný 23. brněnský skautský oddíl má nyní název Veritas.

     Proč zrovna Veritas? Ve skautském slibu je pasáž: "...sloužit nejvyšší Pravdě a Lásce, věrně v každé době,...". Pravdu a Lásku chápeme jako nějaké vyšší dobro, které se snažíme plnit a držet se ho. I proto jsme zvolili jako název latinský překlad pro pravdu.