Podzimky jsou střediskovým výletem. Tradičně bývá na celé podzimní prázdniny, čili 5 dní, nicméně tentokrát jede náš oddíl jen s jedním dalším oddílem a proto jsme délku zkrátili. Odjíždí se tedy až v pátek, návrat je v neděli.

Letos jsme ubytování zařídili v Přerově ve skautské klubovně. (http://prerov.skauting.cz/nabizime/klubovna/)

Na Podzimkách, jak jste mohli pochopit z fotky, se vyrábějí draci. A většinou i létají! Nebojte, nikdo nemusí vytvářet draka sám, skupinky na výrobu jsou sestaveny z velkých i malých a všichni si navzájem se stavbou pomohou.

Je ale důležité mít věci, které jsou pro výrobu draka nezbytné, jako je tenký papír a tyčky. Bez nich to nejde. Další důležitou složkou je provázek, bez ocasu drak nemůže létat. Také pastelky a barvičky se budou hodit, aby zrovna ten váš drak byl nejlepší! Využijete i nůžky nebo nožíky a lepidla.

Draci samozřejmě nejsou jedinou náplní výpravy, ale je to jeho charakteristická složka. Mimo to ale hrajeme i spousty jiných her a často se také dozvídáme nové věci, ale hlavně - seznámíme se s lidmi ze střediska, které ještě neznáme a zpřátelíme se s nimi.

Tak naschle na srazu (popř. v Přerově)!